دسته‌بندی نشده

اهمیت سیمان و بتن در ساختمان سازی

اهمیت سیمان و بتن در ساختمان سازی

صنعت ساخت و ساز یکی از صنایع رو به پیشرفت است که روز به روز شاهد ترکیبات خاصی در آن هستیم. یکی از مهمترین ویژگی های این صنعت را می توان استفاده کردن از بتن دانست که سالیان سال است ادامه داشته و به جرات می توان بتن را کاربردی ترین نوع مصالح آن دانست. استفاده از سیمان و ملات به سالهای دور و دراز برمیگردد به گونه ای که در دوران روم باستان نیز شاهد استفاده از آن بوده ایم. البته در دوران های مختلف ترکیبات متنوعی از سیمان مورد استفاده قرار گرفته و امروزه بتن ساختاری از شن، ماسه و سیمان است که مقاومت بسیار بالایی داشته و در بخش های مختلفی از ساختمان کاربرد دارد. بسیاری از مردم اقدام به خرید بتن آماده برای مصارف خود می کنند اما برخی نیز مواد اولیه بتن را خریداری کرده و به صورت دستی آنها را ترکیب کرده و استفاده می کنند. انتخاب مواد اولیه با کیفیت مناسب و همچنین توجه به ویژگی های مختلفی از جمله ضروریات است. در ادامه توضیحات کامل تری در خصوص قیمت سیمان و بلوک سبک ارائه نموده ایم:

 

سیمان چیست؟

بی شک سیمان پرکاربردترین ماده ای است که در صنعت ساخت و ساز بکار گرفته می شود. سیمان با مواد مختلفی مخلوط شده و در نهایت ترکیب خاصی تولید می کند. البته هر یک از محصولات سیمانی خاصیت خاص خود را دارند و در بخش های مختلفی از صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت سیمان با توجه به انواع آن مختلف است. بتن به عنوان یکی از اصلی ترین مصالح ساختمانی شناخته می شود که مواد مختلفی با یکدیگر مخلوط می شوند تا در نهایت بتن آماده استفاده شود.

بتن چه ساختاری دارد؟

سیمان به عنوان اصلی ترین ماده کاربردی در بتن به شمار می رود و شن بتن و ماسه بتن به آن اضافه شده و ساختار اصلی بتن را تشکیل می دهند. بتن کاربردهای متعددی دارد و یکی از اصلی ترین کاربردهای آن را می توان به ستون های ساختمان نسبت داد. زیرساخت ساختمان نیز با استفاده از بتن مقاوم سازی می شود که البته میزان استفاده از بتن به میزان باری بستگی خواهد داشت که بتن باید تحمل کند.

قیمت شن بتن

شن بتن همانطور که از نام آن پیداست به قطعات شنی گفته می شود که در ساختار بتن مورد استفاده قرار می گیرد. شن در بتن خاصیت بسیاری دارد و می توان آن را به عنوان یکی از اصلی ترین ترکیبات بتن دانست. شن های موجود در ساختار بتن باعث افزایش مقاومت آن شده و میزان هزینه ها را نیز کاهش می دهد. با توجه به قیمت امروز سیمان ، سیمان گران قیمت ترین ماده بتن است که استفاده از شن بتن باعث کاهش میزان استفاده از سیمان نیز خواهد شد و در نتیجه میزان قیمت بتن آماده نیز کاهش پیدا می کند. شن بتن در تمامی بتن ها بکار گرفته می شود اما نمی توان قیمت شن بتن را رقمی ثابت دانست چرا که عوامل متعددی دست به دست هم می دهند تا در نهایت قیمت دقیق آن را مشخص کنند. در حالت کلی میزان قیمت شن بتن مناسب بوده و به همین دلیل بهترین انتخاب برای استفاده کردن در ساختار بتن است.

انواع شن بتن

شن بتن به دانه های ریز شن گفته می شود که این شن ها به خودی خود انواع مختلفی دارند. برخی از شن ها مانند شن های رودخانه ای بوده و گرد هستند. این نوع شن معمولا میزان قیمت بالاتری هم خواهد داشت اما نوع دیگر شن ها که تحت فشار و از شکستن سنگ های بزرگ به دست می آیند قیمت ارزان تری دارند. توجه داشته باشید که این شن ها لبه های تیزی دارند و اندازه های متفاوت آن باعث افزایش مقاومت هرچه تمام تر بتن خواهد شد. یکی دیگر از تفاوت های شن بتن مربوط به اندازه شن ها است. شن و ماسه از الک های با اندازه متفاوت گذرانده می شوند و به همین دلیل می توانبد متناسب با محل استفاده، نسبت به خرید شن اقدام کنید. توجه داشته باشید که قبل از استفاده از شن حتما باید تمامی آنها را با آب شست چرا که ناخالصی هایی مثل گرد و خاک بر روی شن ها وجود خواهد داشت که این گرد و خاک باعث کاهش قدرت چسبندگی و در نتیجه مقاومت بتن می شود.

قیمت ماسه بتن

شن بتن در برخی مواقع مورد استفاده قرار می گیرد اما ماسه بتن یکی از الزامات تولید ملات است و حتما باید ماسه با سیمان مخلوط شود تا ساختاری مناسب برای ساخت بخش های مختلف ساختمان به دست آید. ماسه بتن دانه های ریزی دارد که البته ماسه ها نیز متناسب با اندازه دانه هایی که دارند انواع مختلفی خواهند داشت و انتخاب هریک بستگی به محل استفاده شما دارد. قیمت سیمان و ماسه بتن نیز به موارد مختلفی بستگی داشته و یکی از اصلی ترین آنها، کیفیت ماسه است. بی شک هرچه ماسه خالص تر باشد میزان قیمت و همچنین مقاومت بالاتری نیز خواهد داشت. به دلیل محبوبیت و پرکاربرد بودن ماسه، مراکز متعددی اقدام به فروش آن کرده اند که ممکن است میزان قیمت هر یک از آنها نیز با یکدیگر متفاوت باشد. به همین دلیل قبل از خرید حتما به قیمت مراکز مختلف فروش دقت داشته باشید تا در نهایت بهترین مورد را برای خرید انتخاب نمایید.

خرید مصالح بتنی

برای خرید مصالح ساختمانی راه های مختلفی پیش رو خواهید داشت و در حالت کلی این روش ها به دو نوع حضوری و غیرحضوری دسته بندی می شوند. منظور از روش حضوری مراجعه به مراکز فروش سطح شهر است که خرید از این مراکز به دلیل وقت گیر بودن کمتر مورد توجه قرار گرفته و جای خود را به مراکز اینترنتی داده است. فروشگاه های اینترنتی مصالح بتنی به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که هریک خدمات منحصر به فردی را ارائه می کنند. شهربتن یکی از مراکز فروش مصالح ساختمانی است که در سطح فضای مجازی نیز فعالیت داشته و می توانید بهترین خدمات را از آن دریافت کنید. کارشناسان زبده شهربتن به صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات پشتیبانی بوده و می توانید راهنمایی های مورد نیاز را در خصوص قیمت بورس سیمان از آنها دریافت کنید.

بهترین و پرکاربرد ترین مصالح ساختمانی

 

با کیفیت ترین محصولات ساختمانی در شهر بتن

امروزه صنعت ساخت و ساز روز به روز در حال پیشرفت بوده و مصالح ساختمانی متفاوتی نیز برای ساخت بخش های سازه ها مورد استفاده قرار می گیرند. اغلب مصالح مورد نیاز برای ساخت یک بنا از جنس بتن هستند و کیفیت، حرف اول را در آنها خواهد زد. دیوار و کف واحد ها از اهمیت ویژه ای برخوردارند و بلوک سبک و کفپوش از جمله مصالح پرکاربرد برای این بخش ها به شمار می روند که هریک از آنها را می توانید در انواع مختلف خریداری نمایید. مراکز متعددی اقدام به تولید مصالح ساختمانی کرده اند اما هریک کیفیت و ویژگی های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند و انتخاب بهترین مورد از میان آنها باعث می شود که از محصول خریداری شده اطمینان کامل داشته باشید. شهربتن کلیه مراحل تولید مصالح بتنی را طبق استاندارد های جهانی پشت سر گذاشته و محصولاتی با بالاترین درجه کیفی به شما تحویل خواهد داد. یکی از مهمترین مزیت های خرید از این مرکز را می توان دریافت مشاوره از کارشناسان با تجربه دانست. همچنین وب سایت جامع شهر بتن اطلاعات کاملی در رابطه با انواع محصولات بتنی در اختیار شما قرار خواهد داد و می توانید پس از بررسی های دقیق نسبت به خرید اقدام کنید. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم. پیشنهاد ما به شما بررسی قیمت روان کننده و قیمت زودگیر کننده و قیمت سیمان است.

مزایای شهر بتن

خرید محصولات بتنی از شهربتن مزیت های بسیاری برایتان خواهد داشت و از جمله مهم ترین مزیت های آن می توان به خرید از کلیه نقاط کشور اشاره کرد. مسئولین این شرکت به منظور جلب رضایت مشتریان اقدام به ارائه بهترین و باکیفیت ترین محصولات با نازلترین قیمت ها کرده اند و می توانید محصولات مورد نیاز خود را بدون هیچگونه نگرانی از نظر کیفیت، خریداری کنید. لازم به ذکر است که امکان سفارش محصول به صورت اختصاصی نیز وجود دارد و خواهید توانست درخواست خود را به صورت ۲۴ ساعته و در تمامی روزهای هفته با کارشناسان شرکت در میان بگذارید.

بلوک clc چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

بلوک های ساختمانی رنگ‌و شکل های مختلفی به خود گرفته اند و امروزه برای بخش های مختلف ساختمان از بلوک های متفاوتی استفاده می شود. در حالت کلی قیمت بلوک clc به دلیل بالا بودن قیمت سیمان بالاتر از سایر انواع بلوک ها است. بلوک clc از جمله پرکاربردترین انواع بلوک های ساختمانی است که به عنوان بلوک سبک نیز شناخته می شود. این نوع بلوک ها تشکیل شده از مواد اولیه متفاوتی هستند و وجود ذرات هوا در داخل آن باعث تبدیل شدن آن به یک عایق صوتی حرارتی شده است. بلوک های clc در انواع اندازه های مختلف تولید شده است و معمولا ضخامت آنها ۱۰ سانتی متر خواهد بود. بلوک های clc در شرایط خاص و پس از نگهداری در انبار تولید می شوند و می توان برای مصارف مختلفی از آن استفاده کرد. بلوک های clc به سبک بودن معروف هستند و به دلیل اینکه عایق حرارتی هستند استفاده کردن از آنها باعث صرفه جویی در میزان هزینه ها خواهد شد. این نوع بلوک ها به دلیل وزن کمی که دارند میزان خسارت های ناشی از زلزله را نیز کاهش خواهند داد. برای اطلاع از قیمت بلوک سیمانی با ما تماس بگیرید.

به جرأت می توان گفت که بلوک سبک کارآمدترین مصالح ساختمانی نوین بوده، که باعث زیر و رو شدن صنعت ساخت و ساز شده است. این مصالح ساختمانی کم وزن با استفاده از پیشرفت تکنولوژی، اختراع شده و به مرور زمان جایگاه خیلی از مصالح ساختمانی سنتی را تصاحب کرده است.

مزیت هایی که بلوک سبک نسبت به بلوک های قدیمی دارد باعث شده که روز به روز به محبوبیت آن اضافه شده و عده بیشتری از مهندسان ساخت و ساز و مدیران پروژه های ساختمانی به سراغ آن بروند.

بلوک سبک چیست؟

بلوک سبک به طور معمول از ترکیب آب با ماسه ریز دانه، سیمان و پوکه های معدنی ساخته می شود. بسته به نوع بلوک  این ترکیبات می تواند متفاوت باشد. البته دلیل سبک بودن این بلوک ها ایجاد تخلخل توسط حباب های کوچک هوا در بافت آن است.

در واقع ترکیب عناصر در بلوک هر چه که باشد، وجود حباب های هوا در بافت آن ثابت است. همین امر موجب ایجاد قابلیت های چشمگیری برای این مصالح ساختمانی سبک شده است.

کاربرد بلوک سبک در ساختمان سازی

بلوک سبک امروزه از ضروری ترین مصالح ساختمانی به حساب می آید و در دیوار چینی (دیوارهای غیر باربر)، پر کردن کف سازه، ساختن سقف و ایجاد شیب در بخش های مختلف ساختمان به کار می آید.

بسته به کم و کیفی که انواع بلوک های ساختمانی سبک دارند، می توان از آنها در قسمت های مختلف یک سازه استفاده کرد

کفپوش بتنی چیست؟

کفپوش بتنی همانطور که از نام آن پیداست از بتن ساخته شده و مقاومت بالایی نیز دارد. کفپوش های بتنی برای پوشش دادن سطح زمین مورد استفاده قرار می گیرند و می توان آنها را در انواع رنگ ها و ابعاد مختلف خریداری کرد. توجه داشته باشید که سطح کفپوش های بتنی کاملا سمباده کاری شده و هیچگونه برآمدگی در آن مشاهده نخواهید کرد. ارتفاع کفپوش ها نیز معمولا ۶.۵ سانتی متر است. این محصول در برابر سایش و تغییرات جوی بسیار مقاوم بوده و به همین دلیل برای کفسازی پارک ها و معابر از آن استفاده می شود. در معماری امروزی کفپوش های طرح دار بهترین انتخاب برای کف حیاط ساختمان و یا اداره خواهند بود و می توانید آن را در انواع طرح های مختلف مشاهده و بهترین مورد را برای خرید انتخاب کنید. فراموش نکنید که کفپوش های بتنی را بدون استفاده از سیمان و بر روی ماسه قرار می دهند و به همین دلیل راه ساده ای ور پیش خواهید داشت و می توانید به سرعت حیاط یا هر محل دیگری را با کفپوش بتنی پوشش دهید. در رابطه با قیمت کفپوش بتنی نمی توان رقم ثابتی در نظر گرفت چرا که عوامل متعددی مانند قیمت بتن آماده بر میزان قیمت آن تاثیر خواهند گذاشت.

قیمت کفپوش بتنی

از جمله مهمترین موارد تعیین کننده قیمت کفپوش بتنی می توان به کیفیت آن اشاره کرد. بی شک در صورتی که میزان ماسه بتن از سیمان آن بیشتر باشد هزینه تولید کفپوش نیز پایین تر خواهد بود و برخی از شرکت های تولید مصالح ساختمانی محصولات بی کیفیت را با قیمت ارزان به فروش می رسانند و باید از خرید آنها خودداری کنید. طبیعتا محصولاتی که از مواد اولیه به نسبت درست تولید شده باشند کیفیت و دوام بالاتری هم خواهند داشت. طرح و اندازه کفپوش نیز در میزان قیمت آن تاثیر خواهد گذاشت و در هنگام خرید حتما به ارتفاع کفپوش ها نیز دقت داشته باشید چرا که با افزایش ارتفاع، میزان قیمت کفپوش نیز بیشتر خواهد شد. با مراجعه به وب سایت شهر بتن می توانید قیمت دقیق کفپوش های باکیفیت همچنین قیمت سیمان فله را مشاهده کنید.

عایق حرارتی هبلکس

هبلکس به لحاظ ویژگی های که دارد دارای عایق گرما، سرما و صدا می باشد. قانون های جدید عایق بودن ساختمان باعث شده مهندسان و مالکان از هبلکس استفاده کنند تا احتیاج به عایقی دیگری نباشد.

 

عایق آش سوزی هبلکس

هبلکس حرارت را به کندی هدایت و انتقال می دهد. استفاده از سلیس در بلوک هبلکس باعث می شود هبلکس نسوزد. انتقال آتش به قسمت های دیگر ساختمانی که در آن از هبلکس استفاده شده به سختی انجام می گیرد. جلوگیری از انتقال آتش از مزیت های مهم هبلکس است.

 

برگرفته از سایتhttps://shahrebeton.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *